John Reid (St. Albert) Schedule & Results

in tournaments

John Reid logo

 

Tournament Schedule & Results

Day 1: BC teams 5 of 6 so far.

DHA win both openers, NSWC and BWC win their first games, OHA drops first one, play again Thursday evening.

 

# 15-Jan G. Home GF Away GF
1 08:00 AM RR Calgary Bisons 3 DHA Wild 6
2 08:15 AM RR Anaheim Jr. Ducks 3 Sherwood Park Flyers 0
3 10:45 AM RR Colorado ThunderBirds 2 OHA 1
4 11:00 AM RR Winnipeg Warriors 2 St. Albert Sabres 3
5 11:15 AM RR Dallas Stars Elite 3 Calgary NWCAA Flames 3
6 01:30 PM RR NSWC Winterhawks 4 SSAC Lions 3
7 01:45 PM RR Los Angeles Jr. Kings 2 Edge Academy 2
8 02:00 PM RR BWC Bruins 6 Yorkton Terriers 2
9 04:15 PM RR Sherwood Park Flyers 0 Calgary Bisons 3
10 04:30 PM RR DHA Wild 3 Anaheim Jr. Ducks 0
11 07:45 PM RR OHA Winnipeg Warriors
12 08:00 PM RR St. Albert Sabres Colorado ThunderBirds
16-Jan
13 08:45 AM RR SSAC Lions Dallas Stars Elite
14 09:00 AM RR Calgary NWCAA Flames NSWC Winterhawks
15 11:30 AM RR Los Angeles Jr. Kings BWC Bruins
16 11:45 AM RR Edge Academy Yorkton Terriers
17 02:00 PM RR Anaheim Jr. Ducks Calgary Bisons
18 02:15 PM RR St. Albert Sabres OHA
19 02:30 PM RR DHA Wild Sherwood Park Flyers
20 04:45 PM RR Colorado ThunderBirds Winnipeg Warriors
21 05:00 PM RR Dallas Stars Elite NSWC Winterhawks
22 05:15 PM RR SSAC Lions Calgary NWCAA Flames
23 07:30 PM RR Yorkton Terriers Los Angeles Jr. Kings
24 07:45 PM RR BWC Bruins Edge Academy
17-Jan
25 08:00 AM QF 1st Integrity I.S. 2nd Skybox Grill
26 08:15 AM QF 1st Skybox Grill 2nd Integrity I.S.
27 08:30 AM QF 1st C2 Homes 2nd SVS Group
28 08:30 AM QF 1st SVS Group 2nd C2 Homes
29 10:45 AM CS 3rd Integrity I.S. 3rd Skybox Grill
30 11:00 AM CS 3rd C2 Homes 3rd SVS Group
31 11:15 AM CS 4th Integrity I.S. 4th Skybox Grill
32 01:30 PM SF Winner #27 Winner #25
33 01:45 PM SF Winner #28 Winner #26
34 02:00 PM CS 4th SVS Group 4th C2 Homes
18-Jan
35 08:15 AM CS Loser #34 Loser #31
36 08:30 AM CS Loser #30 Loser #29
37 08:30 AM CS Loser #27 Loser Gaem #25
38 11:00 AM CS Loser #28 Loser Gaem #26
39 11:15 AM CS Winner #34 “C” Final Winner #31
40 11:15 AM BR Loser #32 Bronze Loser #33
41 01:45 PM CS Winner #29 “B” Final Winner #30
42 02:00 PM GD Winner #33 Gold Winner #32